FixPart.ro- Logo - reviews

Reviews:

4,695 reviews in the last 12 months7,842 total reviews

4.69
Excellent
Our mission is to enable digital trust. Find out how reviews work at Trusted Shops.

Top positive review

20 Jun 2023
 Verified review
Gasesti foarte repede piesele de care ai nevoie care sunt si de calitate. Livrarea s-a efectuat in app. 3-4 zile. Piesele se livreaza ambalate corect si sunt de calitate buna. De imbunatatit: Comunicarea cu clientul - se face strict prin email intr-o maniera robotizata, nu luati in calcul ceea ce intreaba clientul aditional, ar fi bun un chat online daca nu vreti sa afisati nici-un nr. de telefon.

Top negative review

3 Jun 2023
 Verified review
Comanda nu a fost trimisa cind mi-ati trimis confirmarea ca ati trimis-o. Trebuia sa vina intre 1-3 zile lucratoare, a durat 7 zile lucratoare. Cand v-am contactat nu ati raspuns la notificari. Comunicatie, proasta, totala lipsa de onestitate, exagerat de scump transportul/livrarea. Optiunea cu ridicate de la easybox, at fii mult mai buna. In general foarte nemuude tot parcursul acestei comenzi

Reviews for FixPart.ro

Sort by
Relevance
23 Mar 2024

Fara cusur

O aplicație o intuitivă, simplă și extraordinar de utila. Piese de schimb variate la un preț convenabil pentru o multitudine de aparate electrocasnice pentru majoritatea mărcilor existente. Am găsit cam tot ce am vrut pentru mașina noastră de spălat. Am avut de ales intre a cumpăra o mașină nouă moderna și implicit scumpa sau a o repara pe actuala.Am ales sa achiziționez mai multe piese de schimb care cedează în timp și sa repar mașina de spălat pe care o avem în prezent deoarece încă mai are resurse. Cred că va mai funcționa cel puțin 10 ani și am cheltuit doar jumătate din prețul uneia noi. Intuiția îmi spune că am procedat corect. Piesele au ajuns împachetate impecabil. Per ansamblu totul fara cusur. Cu siguranta voi mai reveni la Fixpart când voi mai avea nevoie de piese pentru alte electrocasnice.
29 Mar 2024
 Verified review
Găsești cam tot ce ai nevoie pentru repararea electrocasnicelor. Expedierea este rapida, prima comanda a venit în 4 zile. A doua comanda a avut parte de o mică incompetență umană: datele din contul de utilizator (adresa și telefon) nu au fost transmise complet companiei de curierat și după telefoane in ambele direcții și retrimiterea datelor, curierul mi-a adus coletul. Sper să fi fost doar o excepție. Preturile sunt ok. Voi mai cumpăra de aici.
28 Mar 2024

Foarte bine

Am comandat o piesa pentru un expresor de cafea. Produs de calitate, identic cu originalul din toate punctele de vedere. Profesionisti in acordarea suportului tehnic pentru alegerea piesei potrivite. Comunicarea cand faci o sesizare putin intarziata si oarecum evaziva. Timpul de livrare (petru acest produs) a fost de 6 saptamani cu 2 prelungiri, desi produsul aparea in stoc si livrare sub o saptamana (aici este posibil sa ma insel).
11 days ago
 Verified review

Potrivire perfectă și bonus special.

Sfatul de achiziționare a produsului de înlocuire a fost foarte bun. Era vorba de un motor de aspirator Hoover Freerounder. Chiar dacă produsul original nu se găsea, kitul de înlocuire recomandat, s-a potrivit perfect în locul celui ars. Cu ajutorul adaptoarelor din dotare, totul a decurs perfect. Iar ca bonus, aspiratorul este acum mult mai silențios și consumul a scăzut de aproape trei ori. Acum este de aproximativ 600 w.
31 Mar 2024
 Verified review
Varietatea mare a componentelor, prețul avantajos și aplicația deosebit de simpla și ușor de utilizat sunt câteva motive pentru care recomand Fixpart. Iar ambalarea pieselor comandate este fara cusur. Cei de la Fixpart sunt oameni deosebiți care se respectă și respectă clienții prin modul în care îi servesc. Extrem de plăcut impresionat!
7 days ago

Multumit de serviciile FixPart

Buna ziua! Am comandat saptamana trecuta doua accesorii pentru aparatul meu de tuns Philips si sunt foarte multumit de accesoriile primite, in sensul ca se potrivesc modelului de aparat si isi fac treaba foarte bine. Este prima data cand comand de la FixPart, insa pot spune ca sunteti seriosi si am primit in 2 zile comanda. Multumesc!

SITE DE NOTA 10

Am achizitionat doua produse (piese de schimb pentru aspirator) din acest magazin on line si sunt foarte multumita. Chiar cred ca sunt produse originale pentru ca se potrivesc perfect. Livrarea a fost rapida, practic comanda s-a executat imediat si produsele au venit ambalate corespunzator pentru a nu se deteriora pe drum.
 Verified review
Produsul s-a potrivit perfect descrierii cu mentiunea ca la cautarea dupa codul frigiderului nu aparea in rezultate decat ansamblul intreg cu motoras cu tot si a trebuit cautat separat , dar si ca livrarea a durat mult mai mult decat estimarea (estimat 1 saptamana, livrat in 3 saptamani). Pretul a fost foarte avantajos.
17 Mar 2024

Seriozitate si promptitudine

Am comandat o perie pentru un aspirator rowenta care a ajuns in 2 zile. Mi s-a parut incredibil având în vedere că în urma cu cateva luni comandasem din alta parte aceeași perie, iar timpul de livrare a fost de o lună. Recomand cu drag!

Evaluare comanda LED Driver Samsung Monitor/TV

Am găsit și identificat rapid ceea ce am avut nevoie pe site-ul fixpart. Pe tot parcursul comenzii și în timpul livrării am fost notificat de status si curierul a fost foarte amabil. Cu siguranță voi folosi în viitor fixpart.
23 Mar 2024
 Verified review
Expedierea a fost facuta in termenul initial. Deci bine. Produsul au fost bune, dar la filtru textil a trebuit sa dau eu gaurile de fixare, la producator acest lucru era facut pe instrumente calibrate. Deci sa spunem bine

Recomand

Livrare f rapida prin GLS. Produsul pe masura asteptarilor, de potriveste perfect aspiratorului. Recomand. Singura observatie, ar fi bine daca ar exista si livrare la Easybox cu cost mai mic al transportului.

Foarte multumit

A fost respectat intocmai modelul solicitat. Termenul a fost de 5 zile, ceea ce a fost foarte ok. Ambalarea si ea a fost bine realizata, fara ca produsele sa poata fi afectate de transport.

Recomand

Am avut ceva probleme de comunicare ( nu se poate decât prin email), dar în final s-a rezolvat. Ar trebui să avem și un telefon de contact, sau măcar posibilitatea de comunicare prin chat!
6 days ago
 Verified review
piesele de schimb oferite de dvs. se pot identifica forte usor, inclusiv aparatele cu care sunt compatibile pe site-ul dvs. Ambalajul este perfect iar livrarea extrem de rapida.

Recomand total

Foarte draguti au fost, m au ajutat sa gasesc piesele potrivite trimitandu-mi o schema cu produsul meu urmand sa le zic ce am nevoie iar ei au revenit cu link uri catre produse.
2 Apr 2024

Conform așteptărilor

Comanda a ajuns în perioada descrisă pe site, excelent ambalată. Datorită modului în care sunt gândite filtrele pe site, e foarte simplu de identificat piesa potrivită.
 Verified review
Am primit exact produsul de care aveam nevoie (suport pentru arzator aragaz pentru inlocuirea celui vechi care s-a spart), produs pe care l-am gasit doar la FixPart.
30 Mar 2024

Bosch probanimal seria 8

Am cumparat perie si filtru pt aspirator vertical Bosch proanimal unlimited seria 8 si s au potrivi la fix! Sunt foarte multumita de ele si sunt piese originale!
 Verified review
Am comandat un element dintr-un mixer electric (bolul). Spre surprinderea noastra am gasit, comandat si primit exact elementul potrivit, la un pret rezonabil.